Wpisy z kategorii Remont

06
Mar

Swój Jak więc znaleźć idealne rozwiązanie, które spełni wszystkie nasze wymagania i nie okaże się stratą majątku? Istnieje prosta solucja która nie jest nawet zbyt wymagająca. Czego potrzebujemy? Odrobinę rozsądku, umiejętność planowania i… Zdolność kredytową! Oto projekt, który według mnie powinien zrewolucjonizować studencki rynek mieszkań. Bardzo opłacalny, bezpieczny i niesamowicie wygodny. Przeliczmy koszty – główny czynnik, który zazwyczaj odstrasza osoby, które wpadły na podobny pomysł. Koszt wynajmu mieszkania waha się (w zależności od miasta, standardu, otoczenia itp) w granicach 350-600 złotych za osobę (cały czas hipotetycznie dla dwupokojowego mieszkania dla czterech osób), co od czterech osób daje kwotę 1400 – 2400 złotych miesięcznie dla obcego jegomościa. Pieniądze wyrzucone w błoto. Proponuję kupno mieszkania. Kredyt wzięty na dwadzieścia lat ( z możliwością nadpłacania zadłużenia) rozwiąże kłopot. Za 200 000 będziemy płacić ok 1200 złotych ratę + rachunki, co wyrówna się lub będzie nawet tańsze w stosunku do wynajętego lokum. A na koniec zostajemy z mieszkaniem!

01
Mar

Remontujemy Zakup mieszkania to jedno a jego remont i urządzanie to drugi z etapów, który może nas nieźle zmęczyć i oczywiście doskonale uszczuplić nasze finanse. Na remont i urządzanie nie warto żałować za bardzo pieniędzy, zwłaszcza jeśli to nie jest mieszkanie na rok, ale na dłużej i choćby nawet na całe życie. Warto przeprowadzić na początku generalny remont i wymienić wszystko, co tego wymaga by potem nie żałować swojej oszczędności w obliczu kolejnych usterek elektryczności, instalacji gazowej czy pękających rurek z wodą. Dobre przygotowanie mieszkania do eksploatacji to podstawa. Warto zrobić remont kuchni i łazienki, wymienić kafelki, w pokojach odświeżyć ściany a jeśli zachodzi taka konieczność to także zbić tynki i położyć nowe by potem nic nam się nie sypało na głowę. Podobnie z podłogami, te drewniane warto cyklinować, uzupełnić braki, inne wymienić lub pokryć wykładziną. W mieszkaniu zawsze jest tyle drobnych szczegółów że aż trudno je zliczyć. Szyny lub karnisze na firany i zasłony, drzwi, lampy, parapety to wszystko możemy zostawić tak jak było, lub wymienić. Zależy co kupiliśmy razem z mieszkaniem, czy jakieś meble, czy w łazience jest prysznic czy wanna itp. A gdy już skończymy remont to urządzamy według gustu i to dopiero jest wydatek.

19
Lut

Domy czy mieszkania? Ludzie wiele rzeczy porównują z mieszkaniami, szczególnie porównują z nimi domy, jakie są zdecydowanie bardziej wygodne. Mieszkania Łódź jednak mają lepsze umiejscowienie, jeśli chodzi o infrastrukturę miejską, dlatego też można je znacznie prościej wybierać. Przykładem są tutaj studenci, jacy zdecydowanie bardziej wolą zakupić mieszkanie, niżeli om. Poprze nie mają zdecydowanie bliżej do uczelni, jakie niekiedy są przy rynkach. Najlepiej jest mieć mieszkanie właśnie w takim miejscu, gdzie niestety nie ma możliwości posiadania domu. Czasami w takich miejscach są kamienice, jednakże osób, jakie dopiero zaczynają studia, nie stać na to, aby mogli oni właśnie działać w kamienicach. Czasami jest lepiej wynająć w nich mieszkanie, gdyż można dzięki niemu zdecydowanie mniej zapłacić, ponieważ kamienice są na ogół tańsze. Wiele mieszkań dodatkowo jest wynajmowanych po znajomości, co jest dla wielu osób znaczącym plusem, a tym samym bodźcem do korzystania. Warto w końcu mieć jakieś oszczędności, mniej płacąc za mieszkanie.

18
Lut

Bezpieczeństwo i higiena pracy W każdym miejscu pracy bez względu na jej rodzaj, wszyscy zatrudnieni oraz kadra szefów, powinni znać przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, a także te przeciwpożarowe. Znajomość ów przepisów w pewnym stopniu zabezpiecza przed wystąpieniem jakiegoś wypadku przy pracy. W obowiązku szefa każdego miejsca pracy jest dopilnowanie tego żeby co pewien okres organizować swoim pracownikom szkolenia w zakresie bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Nieważne czy owe szkolenia będą odbywały się na terenie zakładu pracy czy trzeba będzie na nie wyjechać gdzieś znacznie dalej. Przeszkalanie w tym zakresie może odbywać się nawet w innym mieście niż usytuowany jest dany zakład pracy. Na przykład osoby z okolic Lublina mogą być zwoływane szkolenia BHP Lublin, a osoby z miejsc pracy w pobliżu Krakowa, do szkoleń BHP Kraków. Nieważne bowiem w jakim zawodzie pracujemy, szkolenia BHP zawsze mają na celu przekazanie nam informacji w jaki sposób można uniknąć wypadków czyhających na nas w naszym miejscu pracy. Czasem właściciel konkretnego zakładu pracy zaprasza instruktora bezpieczeństwa i higieny pracy do swojej firmy, a czasem pracownicy wysyłani są do większych miast na grupowe szkolenia BHP. Jednak należy wiedzieć, że sam udział w takim przeszkalaniu nie wystarczy, pracownicy, by uniknąć niechcianych wypadków w pracy powinni również wcielać w życie to wszystko czego nauczyli się na owym szkoleniu. Sama teoria nie wystarczy żeby uchronić się od nieszczęść, które najczęściej sami powodujemy przez swoją bezmyślność, potrzeba również praktyki.