Wpisy z kategorii Kosze na śmieci

05
Mar

Betonowe kosze na śmieci Betonowe kosze na śmieci znalazły swe miejsce na ulicach, bulwarach nadrzecznych i w parkach. Są to bardzo trwałe kosze na śmieci. Są one skonstruowane na bazie prefabrykatów z betonu. Kształt i masa tego typu kosza na śmieci z betonu zapewnia jego stabilność więc można go ustawiać w miejscach gdzie przebywają dzieci. Najczęściej wykonany jest z betonu zbrojonego ze wkładem z blachy ocynkowanej a na zewnątrz obudowy ułożona jest ozdobna warstwa ze żwiru lub grysu albo korpus z żeliwa a balast z betonu. Faktura zewnętrzna może być z grysu granitowego, kwarcytowego, sjenitowego, żwiru. Tego typu wyroby są estetyczne i trwałe, odporne na działanie warunków atmosferycznych a przede wszystkim na wandalizm. Na życzenie klienta kosze na śmieci betonowe mogą być barwione na kolor. Kosze wyposażone mogą być w blaszany wkład z popielniczką lub w pierścień metalowy służący do mocowania worków foliowych. Niekiedy tego typu kosze na śmieci mają korpus z betonu a elementy ozdobne z listew drewnianych. Mogą mieć otwierany daszek.

17
Lut

Bezdotykowe kosze na śmieci Kosze na śmieci produkowane są z różnych materiałów. Występują w wersji dotykowej i bezdotykowej. Kosze na śmieci bezdotykowe są zautomatyzowane a dzięki temu są bardziej higieniczne niż dotykowe gdyż nie trzeba dotykać pokrywy kosza aby go otworzyć Pokrywa otwiera się samoczynnie dzięki zastosowaniu czujnikowi podczerwieni który reaguje na ruch. Można oczywiście koszt otwierać również w tradycyjny sposób przy pomocy ręcznego przycisku. Jeśli kosz wykonany jest ze stali to wtedy można go łatwo utrzymać w czystości oraz dzięki szczelnej pokrywie nie wydostają się na zewnątrz wszelkie przykre zapachy. Tego typu kosze na śmieci nie można myć pod bieżącą wodą gdyż można uszkodzić urządzenia elektroniczne. Nie należy naciskać na otwartą pokrywę pojemnika gdyż kosz sam automatycznie się otwiera i zamyka. Jako wkład do kosza można używać jednorazowych worków które montuje się przy pomocy specjalnego pierścienia w pojemniku kosza. Aby otworzyć pojemnik kosza na stałe można to zrobić przez naciśniecie przycisku OPEN. Kosze na śmieci są pojemnikami zrobionymi z metalu lub tworzywa sztucznego. Można do nich wrzucać różnego rodzaju śmieci oraz odpady kuchenne. Do obudowy kosza najczęściej wkładany jest jednorazowy, foliowy worek który po zapełnieniu jest usuwany do kubła znajdującego się na zewnątrz domu. Dzięki workowi kubeł dłużej jest czysty od wewnątrz. Kosze na śmieci stawiane w różnych pomieszczeniach mogą mieć różne kształty. Te umieszczane w pokojach najczęściej są ozdobne i wrzuca się do nich na przykład papiery. Mogą one mieć pedał służący do podnoszenia pokrywy lub mogą być bez pokrywy. Kosze na śmieci mogą również być wykorzystywane do segregacji śmieci i wtedy będą miały różne kolory. Kosze żółte wykorzystuje się do zbierania plastiku, kosze niebieskie służą do zbiórki papieru, zielone na szkło kolorowe, czerwone na metal, czarne na odpady organiczne a białe na szkło bezbarwne. Otwieranie takiego kosza może być na pedał, można go otwierać ręcznie lub otwieranie może być automatyczne na podczerwień.

14
Lut

Nowość na rynku – mówiące kosze na śmieci Mieszkanie powinno mieć swój charakter a na to składają się nie tylko meble ale również dodatki. Takim wesołym dodatkiem do pokoju dziecinnego może być mówiący kosz na śmieci. Mówiące kosze na śmieci są nowością na polskim rynku. Można je spotkać również na placach zabaw, w parkach oraz na ulicach niektórych miast. Są one niewątpliwą atrakcją zachęcającą do wrzucania śmieci gdyż mają one wbudowany moduł głosowy i czujniki ruchu które reagują losem na każdy wrzucony do kosza papierek. Dźwięki wydobywające się z kosze na śmieci są różne w zależności co do nich wpadnie. Różne głosy wydobywające się z tego typu kosze na śmieci nawiązują do postaci jaką one wyobrażają i tak na przykład kosz w kształcie psa może wydawać odgłosy szczekania. Kosze na śmieci dziękują za wrzucenie do nich papierka i mogą być ustawione w różnych częściach domu albo na podwórku motywując dzieci do wyrzucania do nich śmieci. Wbrew pozorom doskonale nadają się na prezent gdyż to bardzo oryginalny produkt i są dość ciekawym gadżetem.

29
Sty

Kosze na śmieci specjalnego przeznaczenia Do koszy na śmieci specjalnego przeznaczenia zaliczamy kosze na psie odchody. Jest to problem który nęka mieszkańców nie tylko dużych miast. Psie kupki na które można się natknąć niemal wszędzie. Na szczęście coraz częściej w różnych częściach miasta i w parkach spotkać można kosze na śmieci które są przystosowane na tego typu odpady. Najczęściej są to kosze na śmieci w całości wykonane ze stali która jest ocynkowana ogniowo i malowana lakierem strukturalnym. Najczęściej na obudowie umieszczony jest wizerunek psa który informuje że to właśnie jest pojemnik na psie odchody. Wewnątrz pojemnika znajduje się pojemnik na nieczystości z tworzywa sztucznego. Dodatkowo pojemnik może być wyposażony w rolkę na której zawieszone są woreczki przeznaczone do zbierania nieczystości. Zbiornik opróżniany jest przez ściankę boczną która przed otwarciem zabezpieczona jest przy pomocy zamka. U góry kosza znajduje się otwór zabezpieczony klapką. Może być mocowany do podłoża przy pomocy słupka lub wieszany na ścianie. W zależności od potrzeb można wybierać w szerokiej ofercie kosze na śmieci. Inne będą kosze na śmieci ustawione w centrum miasta, inne kosze na śmieci w parkach a całkiem inne które stoją w naszych mieszkaniach. W zależności od zastosowania i miejsca umieszczenia wykonuje się je z rożnych materiałów od ocynkowanej stali malowanej lub nie poprzez kosze ze stali szlachetnej, kosze plastikowe, drewniane i betonowe. Kosze na śmieci różnią się nie tylko materiałem z którego powstały ale również kształtami i kolorem. Kosze mogą być okrągłe, zwykłe, sześciokątne lub ośmiokątne, cmentarne lub retro, do postawienia bezpośrednio na ziemi, do powieszenia na ścianie lub do ustawienia na słupku. Jedne są bardzo proste w budowie inne ozdobne. Na ulicach najczęściej spotyka się kosze z blachy ocynkowanej która jest malowana proszkowo na standardowe kolory czarny, zielony, czerwony lub niebieski. Są to kosze na śmieci wolnostojące które wyposażone są w popielnicę. Stylowe kosze na śmieci przeznaczone są do ustawienia w parkach.