Wpisy z Marzec 2013

06
Mar

Swój Jak więc znaleźć idealne rozwiązanie, które spełni wszystkie nasze wymagania i nie okaże się stratą majątku? Istnieje prosta solucja która nie jest nawet zbyt wymagająca. Czego potrzebujemy? Odrobinę rozsądku, umiejętność planowania i… Zdolność kredytową! Oto projekt, który według mnie powinien zrewolucjonizować studencki rynek mieszkań. Bardzo opłacalny, bezpieczny i niesamowicie wygodny. Przeliczmy koszty – główny czynnik, który zazwyczaj odstrasza osoby, które wpadły na podobny pomysł. Koszt wynajmu mieszkania waha się (w zależności od miasta, standardu, otoczenia itp) w granicach 350-600 złotych za osobę (cały czas hipotetycznie dla dwupokojowego mieszkania dla czterech osób), co od czterech osób daje kwotę 1400 – 2400 złotych miesięcznie dla obcego jegomościa. Pieniądze wyrzucone w błoto. Proponuję kupno mieszkania. Kredyt wzięty na dwadzieścia lat ( z możliwością nadpłacania zadłużenia) rozwiąże kłopot. Za 200 000 będziemy płacić ok 1200 złotych ratę + rachunki, co wyrówna się lub będzie nawet tańsze w stosunku do wynajętego lokum. A na koniec zostajemy z mieszkaniem!

05
Mar

Betonowe kosze na śmieci Betonowe kosze na śmieci znalazły swe miejsce na ulicach, bulwarach nadrzecznych i w parkach. Są to bardzo trwałe kosze na śmieci. Są one skonstruowane na bazie prefabrykatów z betonu. Kształt i masa tego typu kosza na śmieci z betonu zapewnia jego stabilność więc można go ustawiać w miejscach gdzie przebywają dzieci. Najczęściej wykonany jest z betonu zbrojonego ze wkładem z blachy ocynkowanej a na zewnątrz obudowy ułożona jest ozdobna warstwa ze żwiru lub grysu albo korpus z żeliwa a balast z betonu. Faktura zewnętrzna może być z grysu granitowego, kwarcytowego, sjenitowego, żwiru. Tego typu wyroby są estetyczne i trwałe, odporne na działanie warunków atmosferycznych a przede wszystkim na wandalizm. Na życzenie klienta kosze na śmieci betonowe mogą być barwione na kolor. Kosze wyposażone mogą być w blaszany wkład z popielniczką lub w pierścień metalowy służący do mocowania worków foliowych. Niekiedy tego typu kosze na śmieci mają korpus z betonu a elementy ozdobne z listew drewnianych. Mogą mieć otwierany daszek.

01
Mar

Remontujemy Zakup mieszkania to jedno a jego remont i urządzanie to drugi z etapów, który może nas nieźle zmęczyć i oczywiście doskonale uszczuplić nasze finanse. Na remont i urządzanie nie warto żałować za bardzo pieniędzy, zwłaszcza jeśli to nie jest mieszkanie na rok, ale na dłużej i choćby nawet na całe życie. Warto przeprowadzić na początku generalny remont i wymienić wszystko, co tego wymaga by potem nie żałować swojej oszczędności w obliczu kolejnych usterek elektryczności, instalacji gazowej czy pękających rurek z wodą. Dobre przygotowanie mieszkania do eksploatacji to podstawa. Warto zrobić remont kuchni i łazienki, wymienić kafelki, w pokojach odświeżyć ściany a jeśli zachodzi taka konieczność to także zbić tynki i położyć nowe by potem nic nam się nie sypało na głowę. Podobnie z podłogami, te drewniane warto cyklinować, uzupełnić braki, inne wymienić lub pokryć wykładziną. W mieszkaniu zawsze jest tyle drobnych szczegółów że aż trudno je zliczyć. Szyny lub karnisze na firany i zasłony, drzwi, lampy, parapety to wszystko możemy zostawić tak jak było, lub wymienić. Zależy co kupiliśmy razem z mieszkaniem, czy jakieś meble, czy w łazience jest prysznic czy wanna itp. A gdy już skończymy remont to urządzamy według gustu i to dopiero jest wydatek.